„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ” - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”

Data publikacji 21.04.2017

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy. Policjanci skutecznie sprawdzają wskazane punkty zagrożone. Debata to okazja do podsumowania dotychczasowego działania Mapy.

Mieszkańcy powiatu międzyrzeckiego od 9 września 2016 roku zaznaczyli prawie 600 punktów zagrożonych. 43% interwencji jest przez policyjne patrole potwierdzane. Wysoki wskaźnik pokazuje, że mieszkańcy powiatu międzyrzeckiego chcą mieć wpływ na bezpieczeństwo w okolicy swojego miejsca zamieszkania.

Wójt Przytocznej Bartłomiej Kucharyk oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu zorganizowali debatę społeczną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Jej uczestnikami byli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, Komisariatu Policji w Skwierzynie, nowo otwartego Posterunku Policji w Przytocznej oraz samorządowcy i mieszkańcy gminy Przytoczna.

Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowego funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i jej szerszego rozpowszechniania. Dane pochodzące z Mapy oraz wnioski z debaty są wykorzystywane do jeszcze lepszego rozmieszczenia policyjnych patroli. Rozmowy z mieszkańcami to także możliwość poznania społecznych potrzeb i planowanie nowych działań profilaktycznych.

Była to także okazja, by przypomnieć o mobilnej aplikacji „Moja Komenda”. Policjanci wyjaśnili uczestnikom spotkania, jak program odnaleźć i zainstalować. Przypomnieli także o roli dzielnicowego i założeniach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

Na debacie mieszkańcy mieli również okazję poznać Kierownika Posterunku Policji w Przytocznej oraz dzielnicowych, którzy pełnią służbę na ich terenie.