Z młodzieżą o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z młodzieżą o bezpieczeństwie

Data publikacji 28.04.2017

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, jakie należy spełniać wymogi by zostać policjantem, jak wygląda służba w poszczególnych wydziałach oraz jakim sprzętem dysponują policjanci to informacje przekazane uczniom klas o profilu policyjnym, którzy odwiedzili policjantów w Międzyrzeczu.

Promując służbę w Policji, międzyrzeccy policjanci zorganizowali dzień otwarty i zaprosili do swojej komendy uczniów klas mundurowych Technikum nr 1 w Międzyrzeczu. 

Uczniowie obejrzeli film promocyjny zachęcający młodzież do wstąpienia w szeregi Policji przygotowany przez Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp., który doskonale obrazuje specyfikę służby. Policjantka omówiła szczegółowo, jakie wymagania muszą spełniać przyszli kandydaci do pracy w Policji, jakie dokumenty należy złożyć oraz jak wygląda proces rekrutacyjny do Policji.

Młodzież miała również okazję zobaczyć jak pracują funkcjonariusze na poszczególnych stanowiskach oraz obejrzeć sprzęt, jakim dysponują, m.in. urządzenia do pomiaru  stanu trzeźwości, narkotestery, mierniki prędkości oraz podstawowe wyposażenie każdego policjanta. Technik kryminalistyki asp. Marcin Stańczuk przedstawił tajniki swojej pracy i zaprezentował sposoby zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia.

Uczniowie dowiedzieli się również, jak za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mogą wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy.

Mł. asp. Agnieszka Żyża przeprowadziła również prelekcję na temat „Handlu Ludźmi”. To bardzo ważne, aby młodzież przed wakacjami wiedziała, jak unikać zagrożeń i na co zwracać szczególną uwagę, zwłaszcza, gdy zdecydują się podjąć pracę zarobkową za granicą.