Dzień otwarty w Zespole Szkół Technicznych w Skwierzynie - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień otwarty w Zespole Szkół Technicznych w Skwierzynie

Data publikacji 04.05.2017

W Zespole Szkół Technicznych w Skwierzynie podczas „Drzwi otwartych” Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu wręczał uczniom certyfikaty ukończenia szkolenia policyjno-prawnego. Policjanci z międzyrzeckiej jednostki przybliżali tajniki swojej pracy, zachęcali do wstąpienia w szeregi swojej formacji.

W Zespole Szkół Technicznych w Skwierzynie podczas „Dni otwartych” bardzo dużo się działo. Nauczyciele, młodzież ucząca się w szkole oraz służby mundurowe współpracujące ze szkołą, zachęcały gimnazjalistów do podjęcia nauki właśnie w tej placówce.

Szkoła oferuje dla młodych ludzi wszechstronne wykształcenie w wielu kierunkach, między innymi technik spedytor z modułem policyjno-prawnym. Jest to specyficzna placówka, ponieważ uczniowie wybranych kierunków uczęszczają na zajęcia w mundurach, policyjnych oraz wojskowych, a podczas zajęć poznają tajniki pracy tych służb. Dlatego też podczas tak dużej imprezy nie mogło zabraknąć służb mundurowych, które od lat współpracują ze szkołą.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu promowali swój zawód, opowiadali o tajnikach swojej pracy i zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji.

Podczas uroczystości Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu kom. Sławomir Gorący wręczył kończącym już edukację w tej szkole młodym ludziom, certyfikaty ukończenia szkolenia policyjno-prawnego.