Policjanci podsumowują majowy długi weekend - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podsumowują majowy długi weekend

Data publikacji 04.05.2017

Zatrzymanych 12 dowodów rejestracyjnych pojazdów oraz trzy prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h- to bilans majowego weekendu. Rekordzista jechał 118 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas majowego długiego weekendu dbali o bezpieczeństwo na terenie dróg powiatu międzyrzeckiego. Prowadzili różnego rodzaje akcje i działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Ich celem było, aby nie dochodziło do zdarzeń drogowych i aby wszyscy bezpiecznie dotarli do celu.

Podczas długiego majowego weekendu nie wszyscy jednak zadbali o swoje bezpieczeństwo. Policjanci zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych. Aż pięciu kierowców nie zadbało o to, aby zrobić badanie techniczne w wyznaczonym terminie, natomiast siedem dowodów rejestracyjnych zostało zatrzymanych przez policjantów z uwagi na zły stan oraz usterki techniczne pojazdów.

Policjanci mieli za zadanie eliminować z ruchu piratów drogowych. Policjanci w tym okresie zatrzymali aż trzy prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzista jechał ul. Poznańską w Międzyrzeczu 118 km/h, przekraczając w ten sposób prędkość o 68 km/h.

Dzięki działaniom międzyrzeckich policjantów, które trwały przez cały majowy weekend, w tym okresie nie doszło do żadnego poważnego wypadku drogowego na terenie powiatu międzyrzeckiego.