Zarzuty za zniszczone kwiaty - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za zniszczone kwiaty

Data publikacji 05.05.2017

Policjanci ustalili trzy osoby, które w kwietniu zniszczyły klomby w Międzyrzeczu. Kobiety nie potrafiły wytłumaczyć, dlaczego niszczyły piękne kolorowe kwiaty zdobiące park. 16-latka odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, a 41- i 22-latki usłyszały zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Wiosną Międzyrzecz staje się zawsze piękny i kolorowy. Władze gminy dbają o to, aby w miejscowych parkach i skwerach było mnóstwo zieleni oraz kolorowych kwiatów. Mieszkańcy z przyjemnością podziwiają piękne bratki i kolorowe kwiaty, które są wizytówką miasta i bardzo chętnie robą sobie przy nich zdjęcia. Podobnie było w tym roku. Nasadzenia z kolorowych bratków podziwiali wszyscy spacerujący i przejeżdżający przez miasto. Jednak nie wszystkim kwiaty się spodobały. W nocy 16/17 kwietnia nieznani sprawcy zniszczyli piękne klomby. Nad ranem mieszkańców zastał widok jak po bitwie. Na ulicy oraz w parku było mnóstwo powyrywanych i zniszczonych kwiatów. Straty wyceniono na niemal 1000 zł.

Policjanci przystąpili do działania. Zabezpieczyli miejski monitoring, na którym widoczne były sylwetki trzech osób niszczących kwiaty. Ze względu na trudność w rozpoznaniu sprawców, policjanci podjęli działania operacyjne w tej sprawie. W efekcie swoich działań policjanci ustalili trzy osoby, które zniszczyły kwiaty. Okazało się, że to mieszkanki Międzyrzecza w wieku 16, 22 i 41 lat. Kobiety nie potrafiły wyjaśnić, dlaczego to zrobiły.

Sprawą 16-latki zajmie się sąd Rodzinny i Nieletnich, kobiety natomiast usłyszały zarzuty uszkodzenia mienia, za co grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.