Nie wszyscy pojadą dalej - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie wszyscy pojadą dalej

Data publikacji 12.05.2017

Zatrzymanych 6 dowodów rejestracyjnych i 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym to bilans wczorajszej pracy międzyrzeckiej drogówki.

 Wyczekiwane przez wszystkich promienie wiosennego słońca rozkojarzyły kierowców w naszym powiecie- tak określili wczorajszy dzień policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Tylko tego dnia czuwając nad bezpieczeństwem na naszych drogach zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych i 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości. Główną przyczyną zatrzymania dowodów rejestracyjnych był zły stan techniczny  pojazdów  i brak aktualnych badań. 

 Dwóch kierujących utraciło prawo jazdy, gdyż wykazało się dużą nieodpowiedzialnością.  Poruszali  się pojazdami w terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h! Kierowcom tym oprócz wysokiej grzywny i punktów karnych zatrzymane zostały na okres trzech miesięcy prawa jazdy. Dopiero po tym okresie ponownie będą mogli kierować pojazdami.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zadbanie o stan techniczny pojazdu, którym się poruszamy. Od tego zależy bezpieczeństwo nas wszystkich.