Policjanci wykorzystują przekazane narkotesty - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wykorzystują przekazane narkotesty

Data publikacji 10.07.2017

Kierował motocyklem bez uprawnień oraz pod wpływem środków odurzających. Odpowie również za niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu, za co grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek 7 lipca 2017 roku na jednej z międzyrzeckich ulic. Policjanci zwrócili uwagę na dwóch motocyklistów, którzy nie zastosowali się do znaków poziomych i włączając się do ruchu przekroczyli linię ciągłą. Policjanci zatrzymali pojazdy do kontroli drogowej. Kierowcy początkowo zatrzymali się jednak w momencie, gdy policjant wysiadł z radiowozu i nakazał wyłączenie silnika, jeden z kierowców dodał gwałtownie gazu i odjechał. Policjanci podjęli pościg. Mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe i nie zatrzymał się mimo wielu bezpiecznych miejsc do kontroli. Pościg trwał na terenie Międzyrzecza aż do momentu, gdy motocyklista wjechał w wąską ścieżkę, na której pościg nie mógł być kontynuowany.

Po powrocie na miejsce kontroli drogowej, gdzie pozostał drugi motocyklista, policjanci ustalili, że uciekającym kierowcą był 20- letni Adrian K. Mężczyzna został zatrzymany już po chwili w swoim mieszkaniu. Okazało się, że powodem jego ucieczki był brak uprawnień do kierowania motocyklami. Ale jego wygląd wskazywał również na to, że może być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Dzięki przekazanym w ubiegłym tygodniu przez Burmistrza Międzyrzecza Remigiusz Lorenza narkotestom, sprawdzenie tego było możliwe już w zaledwie kilka minut. Urządzenie wskazało, że jest on pod wpływem amfetaminy oraz marihuany.

W efekcie okazało się, że oprócz wykroczeń, które popełnił motocyklista: niezastosowanie się do linii ciągłej oraz jazda bez uprawnień, mężczyzna odpowie również za kierowanie pod wpływem środków odurzających oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Zgodnie z nowymi przepisami kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych ze ścigającego go radiowozu, popełni przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat