Powiatowe obchody Święta Policji w Międzyrzeczu - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Powiatowe obchody Święta Policji w Międzyrzeczu

Data publikacji 27.07.2017

Festyn dla dzieci, uroczysta Msza Święta w intencji policjantów i pracowników Policji oraz ich rodzin i Uroczysty Apel w Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu- tak uczcili swoje święto międzyrzeccy policjanci.

27 lipca 2017 roku to dzień szczególny dla międzyrzeckich policjantów oraz pracowników Policji. W tym dniu policjanci bawili się razem z mieszkańcami Międzyrzecza z okazji swojego święta. Właśnie z tej okazji od rana przed Komendą Powiatową Policji w Międzyrzeczu rozbrzmiewała wesoła muzyka, stanęły kolorowe dmuchane zamki, wozy bojowe żołnierzy z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej oraz sprzęt policyjny. Policjanci zorganizowali gry i zabawy dla najmłodszych, podczas których dzieci uczyły się bezpiecznych zachowań. Wiele osób zapoznawało się z pracą policjantów i pytało, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać policjantem. Ale najbardziej liczne grupy, to przemiłe przedszkolaki, które licznie przybyły na przygotowany dla nich festyn.

Część oficjalną Powiatowych Obchodów Święta Policji poprzedziła msza święta w Kościele p.w. Św. Jana w Międzyrzeczu celebrowana pod przewodnictwem Kapelana międzyrzeckiej Policji ks. Marka Walczaka, w intencji pracowników policji, policjantów i ich rodzin.

Główną częścią uroczystości był apel na placu Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, w którym brał udział Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak, władze administracyjne i samorządowe powiatu międzyrzeckiego, przedstawiciele służb, kadra kierownicza oraz policjanci i pracownicy Policji KPP w Międzyrzeczu. Dowódcą uroczystości był nadkom. Sławomir Gorący – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu.  W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe: Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu oraz Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu.

Pluton żołnierzy z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, zaprezentował również historyczne przedwojenne mundury policyjne.

Policjanci oraz zaproszeni goście uczcili minutą ciszy pamięć st. sierż. Kamila Nerki, 28-letniego policjanta kostrzyńskiego komisariatu, który zginął w wypadku samochodowym.

W swoim wystąpieniu szef lubuskich policjantów insp. Jarosław Janiak podziękował wszystkim policjantom i pracownikom międzyrzeckiej jednostki za ich dotychczasową służbę i pracę. Pogratulował policjantom wysokiego poziomu zaufania społecznego i bardzo wysoko ocenił ich pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu międzyrzeckiego oraz życzył dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

Natomiast Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu mł. insp. Paweł Rynkiewicz w swoim wystąpieniu powiedział, że jest dumny ze swoich policjantów i zaznaczył, że pracuje ze wspaniałymi ludźmi, na których zawsze może liczyć. Podziękował przedstawicielom samorządów i służb za ogromną współpracę w zapewnieniu bezpieczeństwa w powiecie.

Istotnym punktem uroczystości było wręczanie odznaczeń i awansów. Brązową odznakę „Zasłużony Policjant” odebrali: asp. szt.  Paweł Szmyt i mł. asp. Paweł Madzelan. Natomiast podkom. Krzysztof Staszewski wyróżniony za wzorową służbę i zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności doceniony został przedterminowym awansem na stopień komisarza Policji.

Tego dnia awanse odebrało 37 policjantów i policjantek. Kilka dni wcześniej swój awans odebrał również Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu mł. insp. Paweł Rynkiewicz.

Nadkomisarzem został kom. Sławomir Gorący Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu oraz kom. Łukasz Kowalski Komendant Komisariatu Policji w Skwierzynie.

aspirantem sztabowym Policji:

st. asp. Bremborowicz Joanna
st. asp. Czarniecki Łukasz
 st. asp. Grzybowski Wacław

st. asp. Jabłoński Adam

starszym aspirantem Policji:

asp. Stańczuk Marcin

aspirantem Policji:

mł. asp. Żuchowski Wojciech

mł. asp. Sroka Hubert

młodszym aspirantem Policji:

sierż. szt. Grabowski Roman

sierż. szt. Kaszubski Rafał

sierż. szt. Kędzierska Joanna

sierż. szt. Kozłowski Grzegorz

sierż. szt. Miętki Marcin

sierż. szt. Rytwiński Aleksander

sierżantem sztabowym Policji


st. sierż. Adamczuk Agnieszka

st. sierż. Dmytryszyn Remigiusz

st. sierż. Haczek Marcin

st. sierż. Kopij Bartosz

st. sierż. Stępień Jakub

 

starszym sierżantem Policji:

sierż. Jarmusz Michał

sierż. Kazik Łukasz

sierż. Kozdra Łukasz

sierż. Marcinkowski Kamil

sierż. Trębacz Mateusz

sierż. Wilk Katarzyna

oraz jeden policjant z Wydziału Kryminalnego

                                                                                             

sierżantem Policji:

st. post. Brandebura Krzysztof

st. post. Kawczyński Tomasz

st. post. Kwiatkowski Łukasz

st. post. Maksimczyk Mateusz
st. post. Zawadzka Urszula

starszym posterunkowym Policji:

post. Kaźmierczak Justyna

post. Leśkiewicz Piotr

post. Maślak Juliusz

post. Ostaszewski Michał

 

Zorganizowanie festynu dla dzieci oraz uroczystości Powiatowych Obchodów Święta Policji w Międzyrzeczu, było możliwe dzięki ogromnemu wsparciu żołnierzy z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, wsparciu finansowemu Powiatu Międzyrzeckiego oraz samorządów. Natomiast o oprawę muzyczną i nagłośnienie podczas uroczystego apelu zadbał Międzyrzecki Ośrodek Kultury.

Zdjęcia: Łukasz Kermel

 

Ładowanie odtwarzacza...