Nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany

Data publikacji 07.08.2017

Nietrzeźwy, bez uprawnień do kierowania i OC pojazdu, przekroczył prędkość, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. 31-letniemu mieszkańcowi Przytocznej za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 6 sierpnia 2017 roku w Przytocznej, na drodze K-24. Policjanci zwracają w tym miejscu szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Z uwagi na długi, prosty odcinek drogi, kierowcy wjeżdżając do miejscowości często przekraczają prędkość i łamią przepisy.

Podobnie było w tym przypadku. Policjanci zauważyli pojazd jadący z dużą prędkością. Po dokonaniu pomiaru, okazało się, że kierowca VW Passata w miejscu ograniczenia do 50 km/h, jedzie z prędkością 71 km/h. Policjant chciał zatrzymać pojazd do kontroli drogowej, jednak kierowca ominął go i przyspieszył, oddalając się w kierunku Goraja.

Policjanci rozpoczęli pościg. W trakcie jego trwania kierowca passata wykonywał niebezpieczne manewry i z dużą prędkością wyprzedzał inne auta. W momencie, kiedy chciał zjechać w drogę gruntową, jego pojazd zatrzymał się w rowie, wtedy kierowca zaczął uciekać pieszo. Po kilkudziesięciu metrach pościgu pieszego, policjanci zatrzymali mężczyznę.

Okazało się, że uciekał, bo nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, oraz polisy OC pojazdu, a do tego był pod wpływem działania alkoholu. Po sprawdzeniu urządzenie pokazało, że w jego organizmie jest 1,16 promila alkoholu.

31-letni Robert T. odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za popełnione wykroczenia, w tym m. in. za przekroczenie prędkości oraz stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności.