Zadbaj o to, abyś bezpiecznie dotarł na miejsce - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zadbaj o to, abyś bezpiecznie dotarł na miejsce

Data publikacji 11.08.2017

Okres wakacji to czas urlopów i wypoczynku. Rodziny wyjeżdżają nad morze, jeziora, w góry i w różne przepiękne miejsca. To czas, kiedy policjanci mają więcej pracy, bo ruch na drogach jest znacznie większy, niż w innych miesiącach roku.

W okresie wakacyjnym policjanci stale patrolują drogi, kontrolują stan trzeźwości kierowców oraz sprawdzają wymagane dokumenty i stan techniczny pojazdów. W okresie od 1 lipca do 10 sierpnia policjanci z międzyrzeckiej drogówki sprawdzili stan trzeźwości 2842 kierujących, ujawnili 13 osób prowadzących pojazdy będących po spożyciu alkoholu oraz 1 osobę, która kierowała samochodem pod wpływem narkotyków. W tym samym czasie policjanci zatrzymali aż 61 dowodów rejestracyjnych, głównie za usterki techniczne oraz brak badania technicznego pojazdów. 21 osób straciło uprawnienia do kierowania pojazdami, głównie za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Najczęstszą przyczyną wypadków, szczególnie tych tragicznych w skutkach, jest brawura połączoną z nadmierną prędkością, a w przypadku długich podróży – zmęczenie. Policjanci przypominają, że każdy kierowca powinien przed wyjazdem wypocząć. Pamiętajmy także o pasach bezpieczeństwa dla dorosłych i urządzeniach do bezpiecznego przewożenia dzieci, bo one, gdy dojdzie do wypadku, mogą uratować życie.

Ważne jest to, aby to nie tylko policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas podróży. Każdy kierowca wybierając się w drogę musi zadbać o to, aby:

- był wypoczęty;

- zabrał ze sobą wszystkie wymagane dokumenty;

- sprawdził stan techniczny samochodu oraz jego niezbędne wyposażenie.

Nie wszyscy jednak o tym pamiętają. Tylko ostatniej doby policjanci zatrzymali aż sześć dowodów rejestracyjnych. Trzy z nich zostały zatrzymane z powodu usterek technicznych, natomiast kolejne z uwagi na to, że kierowca nie poddał badaniom pojazdu w odpowiednim terminie.