Bezpieczna droga do szkoły - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 06.09.2017

Pod hasłem „ Bezpieczna droga do szkoły” ruszyła od poniedziałku policyjna akcja, która ma na celu wyeliminowanie zagrożeń i zapewnienie bezpieczeństwa poruszających się dzieci i młodzieży po drogach, zwłaszcza w rejonie szkół i przedszkoli.

Policjanci na terenie całego powiatu międzyrzeckiego z początkiem roku szkolnego pełnią służbę w rejonie szkół i przedszkoli. Nadzorują ruch pojazdów w tych miejscach, kontrolują ich prędkość, stan techniczny oraz trzeźwość kierujących. Sprawdzają czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego czy korzystają z chodników oraz przejść dla pieszych. Dobrze jest zaopatrzyć się w elementy odblaskowe, niech to będzie zawieszka na tornistrze , element ubioru,  aby być  bardziej widocznym w porze jesienno- zimowej.

Trwają również wzmożone kontrole autobusów, którymi przewożone są dzieci do szkoły oraz stan trzeźwości ich kierujących.

Pamiętajmy, że przestrzegając przepisów ruchu drogowego dajemy dobry przykład dla tych najmłodszych uczestników ruchu drogowego.