Kręci ich bezpieczeństwo przez cały rok szkolny - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kręci ich bezpieczeństwo przez cały rok szkolny

Data publikacji 18.09.2017

Policjanci z Międzyrzecza wraz z policyjną maskotką LUPO odwiedzili przedszkolaki. Wszystkie dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, jakie są numery alarmowe oraz jak zachować się w kontaktach z osobami obcymi oraz agresywnymi psami.

Policjanci spotykają się z dziećmi w placówkach oświatowych na terenie powiatu międzyrzeckiego. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, mówią dzieciom jak zachować się na drogach, podczas zabawy w domu i w przedszkolu czy szkole oraz o tym, w jaki sposób unikać zagrożeń.

Tym razem policjanci odwiedzili Przedszkole pod Jarzębinką w Międzyrzeczu. Najstarsze dzieci, które już za rok pójdą do pierwszych klas wiedziały niemal wszystko na temat swojego bezpieczeństwa. Okazuje się, że ich Panie doskonale je przygotowały na to spotkanie. Zadaniem policjantów było jedynie utrwalenie posiadanej wiedzy i przećwiczenie jej w praktyce. Policjantka przeczytała dzieciom również książeczkę pt. „Ruch uliczny”.   Jednak największą atrakcją było spotkanie z maskotką LUPO i wspólna nauka przechodzenia przez jezdnię. Dzieci razem z LUPO sprawdziły swoją wiedzę i umiejętności na przejściach dla pieszych, zarówno z sygnalizacją świetlną, jak i na pasach bez świateł.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, dzieci podziękowały  kwiatami,  wierszem  oraz piosenką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wzięły udział w spotkaniu i chętnie odpowiadały na pytania wykazując się wiedzą z tego zakresu.