Świadkowie zapobiegli nieszczęściu - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Świadkowie zapobiegli nieszczęściu

Data publikacji 21.09.2017

Dzięki zgłoszeniu świadków, pijany kierowca nie mógł kontynuować jazdy samochodem. Mężczyźnie, który miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu i kierował autem w Skwierzynie, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę 20 września 2017 roku na terenie Skwierzyny. Świadkowie zaalarmowali dyżurnego międzyrzeckiej jednostki Policji, że na teren stacji paliw przyjechał kompletnie pijany kierowca. Na miejsce został skierowany patrol Policji. Policjanci ustalili, że mężczyzna poruszał się autem marki VW Vento. Podczas przeprowadzania kontroli drogowej i sprawdzenia stanu trzeźwości, okazało się, że mieszkaniec Bledzewa ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Do tego nie posiada przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania oraz aktualnego ubezpieczenia pojazdu.

Dzięki zgłoszeniu świadków, mężczyzna nie mógł kontynuować swojej jazdy i nie zagrażał uczestnikom ruchu drogowego. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym, kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności.