Zatrzymani przez policjantów za atak maczetami - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani przez policjantów za atak maczetami

Data publikacji 25.09.2017

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy siłą weszli do domu, zaatakowali domowników gazem łzawiącym oraz maczetami- w ten sposób chcieli odzyskać pieniądze, które był im winny jeden z domowników. Za tego typu przestępstwo mieszkańcom Żagania grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek 19 września 2017 roku na terenie Międzyrzecza. Dyżurny jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o pobiciu. Na miejscu policjanci ustalili, że dwóch mężczyzn siłą wtargnęło do domu. Po krótkiej kłótni z domownikami napastnicy zaatakowali ich gazem łzawiącym a później maczetami. W momencie, kiedy jednemu z pokrzywdzonych udało się uciec z domu i powiadomić służby ratunkowe, napastnicy uciekli. W efekcie jeden z pokrzywdzonych mężczyzn doznał licznych niegroźnych zasinień, natomiast drugi z licznymi ranami ciętymi oraz złamaniami trafił do szpitala.

Policjanci przystąpili do pracy. Na miejsce skierowano techników kryminalistyki, oraz policjantów grupy operacyjno- dochodzeniowej. Policjanci zabezpieczyli maczety, którymi mężczyźni zadawali ciosy oraz opakowania po gazie łzawiącym. Przesłuchano również świadków na okoliczność tego zdarzenia. Policjanci ustalili, że mieszkaniec Międzyrzecza miał dług wobec jednego z napastników, który chciał odzyskać swoje pieniądze.

Już po kilku godzinach jeden ze sprawców został ustalony i zatrzymany na terenie Żagania, kolejny brutalny napastnik został zatrzymany w czwartek 21 września. 21-letni Rafał Ch. oraz 22-letni Łukasz K. odpowiedzą m.in. za naruszenie miru domowego, pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia, oraz uszkodzenie mienia, za co grozi im kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu na wniosek Prokuratury Rejonowej aresztował obu mężczyzn- mieszkańców Żagania na okres dwóch miesięcy.