Węże i jaszczurki są już bezpieczne. - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Węże i jaszczurki są już bezpieczne.

Data publikacji 29.09.2017

Międzyrzeccy policjanci z Wydziału Kryminalnego podczas przeszukania, w małym pokoju mieszkańca Międzyrzecza ujawnili jaszczurki, węże i pająka. Dwa węże znajdują się na liście zwierząt zagrożonych wyginięciem. Gady zostały tymczasowo odebrane właścicielowi i zostaną przekazane do ZOO w Poznaniu i w Warszawie.

 

25 września policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu w wyniku podjętej pracy operacyjnej wielowątkowego tematu, podczas przeszukania pokoju młodego mężczyzny ujawnili kilka gadów: pyton tygrysi, boa tęczowy, węże zbożowe, agamę brodatą, gekona złocistego, gekona toke oraz pająka ptasznika. Widok jaki ukazał się policjantom zmartwił ich bardzo. Obecny na miejscu lekarz weterynarii jednoznacznie stwierdził, że zwierzęta trzymane są w zbyt małych pomieszczeniach, nie mają prawidłowego oświetlenia i odpowiedniej temperatury. Ponadto dwa węże, które posiadał młody mężczyzna znajdują się na liście zwierząt zagrożonych wyginięciem.

Z uwagi na niewłaściwe warunki utrzymania gadów Burmistrz Międzyrzecza wydał decyzję o tymczasowym odebraniu zwierząt właścicielowi. Trafią one do ZOO w Poznaniu i w Warszawie.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy pod kątem naruszenia przez mężczyznę przepisów ustawy o ochronie przyrody i ustawy o ochronie zwierząt.