Uczniowie z wizytą w komendzie - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uczniowie z wizytą w komendzie

Data publikacji 10.10.2017

Policjanci z Międzyrzecza gościli uczniów klas mundurowych. Policjanci zapoznali ich ze swoją pracą, zaprezentowali nowoczesny budynek i zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu w ramach „Dnia Otwartego” gościli uczniów klas IV Szkół Mundurowych z Bydgoszczy prowadzonych przez Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego. Uczniowie odbywali praktyki wynikające z realizacji programu nauki, a jednym z elementów pobytu było zapoznanie się ze specyfiką służby i zwiedzanie jednostek służących na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Podczas spotkania policjanci zaprezentowali budynek komendy wyposażony w nowoczesną strzelnicę, omówili specyfikę pracy Policji. Pracownik Zespołu Kadr i Szkolenia Ewelina Rożek przedstawiła kryteria przyjęć do służby w Policji oraz etapy postępowania kwalifikacyjnego.

Największym zainteresowaniem uczniów cieszyła się nowoczesna strzelnica. Każdy z gości mógł spróbować swoich sił i oddać kilka strzałów z laserowego trenażera strzeleckiego.