Debata społeczna w Przytocznej - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Debata społeczna w Przytocznej

Data publikacji 15.11.2017

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy. Policjanci oraz mieszkańcy gminy Przytoczna wspólnie debatowali, w jaki sposób wyeliminować zagrożenia.

Wójt Przytocznej Bartłomiej Kucharyk oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu i Posterunku Policji w Przytocznej, zorganizowali kolejną już debatę społeczną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Jej uczestnikami byli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, Posterunku Policji w Przytocznej oraz samorządowcy i mieszkańcy gminy Przytoczna.

Spotkanie było okazją do przedstawienia problemów, jakie najczęściej zgłaszane są  policjantom na tym terenie oraz podsumowania dotychczasowego funkcjonowania otwartego w tym roku posterunku oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dane pochodzące z Mapy oraz wnioski z debaty są wykorzystywane do jeszcze lepszego rozmieszczenia policyjnych patroli. Rozmowy z mieszkańcami to także możliwość poznania społecznych potrzeb i planowanie nowych działań profilaktycznych.

Była to także okazja, by przypomnieć o mobilnej aplikacji „Moja Komenda”. Policjanci wyjaśnili uczestnikom spotkania, jak program odnaleźć i zainstalować. Przypomnieli także o roli dzielnicowego i założeniach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”.