Wyjątkowa policyjna lekcja - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjątkowa policyjna lekcja

Data publikacji 30.11.2017

Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych w Skwierzynie w ramach zajęć odwiedzili Komisariat Policji w Skwierzynie. Każdy z uczniów próbował swoich sił podczas daktyloskopowania- okazało się, że to nie jest takie proste.

Nietypowe zajęcia odbyły się w Komisariacie Policji w Skwierzynie. Uczniowie klas mundurowych razem ze swoim wykładowcą, który jest policjantem, technikiem kryminalistyki w Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, odwiedzili Komisariat policji w Skwierzynie. Na miejscu przywitał ich Zastępca Komendanta Komisariatu policji w Skwierzynie podkom. Krzysztof Kozłowski. Uczniowie poznali strukturę działania jednostki oraz nabierali umiejętności związanych z daktyloskopowaniem, czyli pobieraniem odcisków palców. Niektórzy myśleli, ze to zwykłe pieczątki jednak, aby prawidłowo pobrać odciski palców należy mieć doświadczenie i wiedzę.

To kolejna niezwykła lekcja przygotowana przez st. asp. Marcina Stańczuka. W październiku uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych w Skwierzynie razem ze swoim wykładowcą, w ramach zajęć z kryminologii, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, w którym doszło do morderstwa. Na swoją lekcję zaprosili gimnazjalistów, zachęcając ich w ten sposób do wybrania tej szkoły do dalszej edukacji oraz do wstąpienia w szeregi Policji.