Skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej

Data publikacji 07.12.2017

Dzięki skutecznym działaniom operacyjnym skwierzyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu posiadał środki odurzające. 29-latek odpowie za to przed sądem. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci powiatu międzyrzeckiego wychodząc na przeciw zagrożeniom związanym z narkotykami włączają się czynnie w profilaktykę uzależnień. Podczas spotkań z młodzieżą mówią otwarcie o szkodliwości substancji odurzających oraz o odpowiedzialności karnej za nieprzestrzeganie przepisów wynikających z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Natomiast drogą operacyjną docierają do tych, którzy pomimo sankcji prawnych nie przestrzegają litery prawa. Tak było i tym razem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Skwierzynie, podczas prowadzonych działań operacyjnych ustalili, że 29-letni mężczyzna może posiadać w swoim mieszkaniu znaczną ilość środków odurzających. We wtorek (5 grudnia) kryminalni zapukali do mieszkania mężczyzny, gdzie podczas przeszukania ujawnili, a następnie zabezpieczyli marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany. 29-latkowi przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za tego typu przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

opr. mł.asp. Agnieszka Żyża