Bądź bezpieczny - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bądź bezpieczny

Data publikacji 19.12.2017

Trwa okres gorączki świątecznych zakupów. To także czas, kiedy sklepy, bazary i markety wypełnione są po brzegi klientami, którzy robią prezenty swoim najbliższym. Ale to również czas zwiększonej aktywności złodziei kieszonkowych, którzy wykorzystają każdą nadarzającą się okazję.

Żniwa świątecznej gorączki zakupów zbierają nie tylko przedsiębiorcy i sklepikarze. To czas, kiedy policjanci przyjmują najwięcej zgłoszeń o drobnych kradzieżach pieniędzy, dowodów osobistych, dokumentów czy telefonów komórkowych. Kieszonkowcy wykorzystują każdą nadarzającą się okazję. Podczas stania w kolejce, czy oglądania produktów lub większego ścisku w sklepie, nawet nie zauważymy, kiedy zostanie wyjęte coś z torebki czy kieszeni kurtki czy spodni. Najczęściej przez nieuwagę sami prowokujemy do kradzieży. Kobietom często zdarza się zostawiać otwartą torebkę lub pozostawiać ją w koszu w momencie, kiedy same idą do sąsiedniego regału po jakiś produkt. Złodziej widzi nadarzającą się okazję i ją wykorzystuje a jego ofiary orientują się najczęściej dopiero wtedy, gdy chcą zapłacić za zakupy.

Przypominamy, aby uważać na kieszonkowców. Kobiety powinny pamiętać o każdorazowym zamykaniu torebki, natomiast mężczyźni powinni przechowywać wartościowe przedmioty w wewnętrznej kieszeni kurtki a nie jak to najczęściej bywa w tylnej kieszeni spodni. Nie pozostawiajmy swoich rzeczy bez opieki. Dyskretnie wyjmujmy również gotówkę z portfela, nie pokazujmy ile pieniędzy mamy przy sobie.

Również należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas wypłacania pieniędzy z bankomatów. Należy uważać, aby osoby postronne nie zauważyły, jaki wbijamy pin oraz ile gotówki wypłacamy.