Policjanci szkolili uczniów - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci szkolili uczniów

Data publikacji 13.02.2018

Policjanci przeprowadzili zajęcia na obozie zimowym w Mierzynie. Uczniowie klas o profilu policyjnym ćwiczyli podstawowe zasady przeprowadzania interwencji. Mundurowi mówili również o bezpieczeństwie w sieci oraz zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji.

Obóz klas policyjnych oraz wojskowych i szkolenie młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych w Skwierzynie był znakomitą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa w sieci. Tydzień bezpiecznego Internetu, to czas spotkań w szkołach, oraz działań profilaktycznych, na których policjanci mówią o cyberprzemocy. Policjanci na spotkaniach podkreślają, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. 

Obozy zimowe oraz letnie klas mundurowych z Zespołu Szkół Technicznych w Skwierzynie są cykliczne i organizowane są od wielu lat. Od początku w ramach współpracy i porozumienia ze szkołą policjanci przeprowadzają pogadanki z uczniami klas mundurowych oraz szkolenia, na których omawiają tajniki pracy policjantów.

Tym razem uczestniczyli w szkoleniu na obozie zimowym w Mierzynie. Przygotowali różnego rodzaju scenki, podczas których młodzież mogła przećwiczyć legitymowanie, zatrzymanie, kontrolę osobistą oraz podstawowe zasady przeprowadzania interwencji przez policjantów.

Policjanci zapoznali również młodzież z wymaganą dokumentacją oraz zasadami naboru do Policji. Odpowiadali na zadawane pytania i szczegółowo omawiali, na czym polega praca w Policji, czym się dokładnie zajmują i jakie są poszczególne etapy doboru.

Kolejnym etapem szkolenia młodych, być może przyszłych policjantów, będzie tygodniowy letni obóz, na którym policjanci również będą prowadzić zajęcia.