Chłopcu skradziono rower – dzięki policjantom szybko go odzyskał - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chłopcu skradziono rower – dzięki policjantom szybko go odzyskał

Data publikacji 07.03.2018

Tylko jeden dzień potrzebowali międzyrzeccy policjanci na ustalenie i zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o kradzież roweru. 20-latek wykorzystując „okazję” zabrał warty 1500 złotych jednoślad, który stał przed blokiem. Dzięki szybkiej i skutecznej pracy policjantów rower wrócił do właściciela, a 20-latek usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (5 marca) wieczorem. Policjanci otrzymali zgłoszenie, o kradzieży roweru, do której doszło na jednej z międzyrzeckich ulic. Policjanci na miejscu ustalili, że chłopiec pozostawił warty około 1500 złotych rower przed blokiem i poszedł do swojego kolegi. Wystarczyła tylko chwila, ponieważ okazało się, że po wyjściu z mieszkania, roweru już nie było.

Policjanci zebrali wszystkie informacje, ustalili osoby, które były widziane w rejonie bloku w czasie, gdy rower stał przed klatką. Następnie każda informacja została sprawdzona i zweryfikowana. Już kolejnego dnia policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu dotarli do mężczyzny, który ukradł rower. Z ustaleń policjantów wynika, że 20-latek wykorzystał nadarzającą się „okazję”, zauważył stojący, niezabezpieczony rower i go zabrał, nie zastanawiając się nad tym, co robi. Policjanci odzyskali również skradziony jednoślad, który wrócił już do właściciela. Mężczyzna – mieszkaniec Międzyrzecza usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci proszą o zachowanie ostrożności i zabezpieczanie swojego mienia. Bardzo często w tego typu przypadkach, do przestępstw nie dochodziłoby, gdybyśmy odpowiednio zadbali o swoje mienie. Pozostawione, niezabezpieczone przedmioty często są łatwym łupem dla przypadkowych osób, które wykorzystują nadarzającą się „okazję”.