W trosce o bezpieczeństwo seniorów - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o bezpieczeństwo seniorów

Data publikacji 12.03.2018

Policjanci spotkali się z seniorami. Mówili o ich bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ale również przestrzegali ich przed oszustami, którzy wymyślają różne, coraz nowsze metody tylko po to, aby wyłudzić od nich pieniądze.

Policjanci z międzyrzeckiej jednostki po raz kolejny spotkali się z seniorami. Podczas spotkania w Międzyrzeczu policjanci mówili o zagrożeniach, metodach działania sprawców oraz w jaki sposób można się przed nimi ustrzec.

Poruszali m.in. problematykę ochrony danych osobowych, o zagrożeniach płynących z oszustw na tzw. „wnuczka”, „krewnego”, „policjanta” itp.

Policjanci przekazali również informacje dot. telefonów, pod którymi seniorzy mogą szukać pomocy w przypadku, kiedy dojdzie do oszustwa.

Ważnym tematem było również bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci informowali o tym, jak bardzo ważne są elementy odblaskowe noszone przy odzieży i na co szczególnie seniorzy muszą uważać podczas jazdy rowerem.

Policjanci zachęcali również do korzystania z aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, za pomocą, której w bardzo wygodny sposób, można wskazać stróżom prawa miejsca zagrożone oraz miejsca, które należałoby częściej monitorować i sprawdzać.