Działania „Gimbus” w Międzyrzeczu - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Gimbus” w Międzyrzeczu

Data publikacji 22.03.2018

Policjanci pod lupę wzięli autokary przewożące dzieci do szkół. Okazuje się, że dzieci jeżdżą bezpiecznie-policjanci nie ujawnili żadnych nieprawidłowości.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu sprawdzali autokary przewożące najmłodszych do międzyrzeckich szkół. Tuż przed godziną 8:00, kiedy to pojazdy zatrzymywały się pod szkołami, dowożąc dzieci na lekcje, policjanci sprawdzali każdy z nich. Kontrole mundurowych polegały na sprawdzeniu stanu trzeźwości kierujących, dokumentów kierowcy oraz pojazdu i sprawdzeniu stanu technicznego autobusów. Policjanci sprawdzali również, czy zgodnie z przepisami w każdym pojeździe znajdują się opiekunowie, którzy pilnują dyscypliny podczas jazdy i dbają o bezpieczeństwo podczas wsiadania i wysiadania dzieci z pojazdu. Policjanci zwracali również uwagę na zachowanie innych kierujących w rejonach szkół.

W trakcie działań policjanci skontrolowali 10 autobusów. W efekcie działań okazało się, że dzieci przewożone są bezpiecznie. Kompleksowe kontrole nie wykazały żadnych uchybień i nieprawidłowości.

Wzmożone działania „Gimbus” przeprowadzane są w powiecie międzyrzeckim kilka razy w roku w różnych gminach. Tym razem wszystko było na medal, jednak ważna jest czujność opiekunów i rodziców. Jeżeli mają jakieś obawy, co do stanu technicznego pojazdów przewożących dzieci lub stanu trzeźwości kierowcy, powinni natychmiast powiadomić dyżurnego międzyrzeckiej jednostki Policji- policjanci natychmiast przyjadą i sprawdzą wszystkie wątpliwości i w razie potrzeby zabronią kierowcy dalszej jazdy. Takie działania mogą zapobiec nieszczęściu i przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa naszych pociech.