#spoKREWnieni służbą w Międzyrzeczu - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

#spoKREWnieni służbą w Międzyrzeczu

Data publikacji 26.03.2018

Międzyrzeccy policjanci przyłączyli się do akcji #spoKREWnieni służbą" pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jeden z policjantów wie, że jego grupa krwi jest wyjątkowa i stara się oddawać ją tak często, jak to tylko możliwe.

Ogólnopolska akcja #spoKREWnieni służbą trwać będzie do końca marca. Patronat nad akcją objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ma ona na celu zachęcenie funkcjonariuszy Policji do organizowania wspólnych zbiórek krwi.

Krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie ludzkie. Koncentrat krwinek czerwonych jest niezbędny dla ratowania życia ofiar wypadków samochodowych, przetaczany w trakcie poważnych operacji. To lek, którego nie można wyprodukować, a może pomóc wielu potrzebującym. W piątek (23 marca) policjanci z międzyrzeckiej jednostki oddali krew w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Międzyrzeczu.

Asp. szt. Wacław Grzybowski jest honorowym dawcą krwi od 1989 roku i oddał już prawie 22 litry krwi. Został skierowany wniosek o nadanie mu odznaki „Honorowy Dawca Krwi-Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.  Natomiast st. sierż. Łukasz Kozdra od 2006 roku oddał już 16 litrów krwi. Krew Łukasza jest wyjątkowa i drogocenna, to grupa RH- bardzo rzadko występująca. Jest to krew, która może być przetoczona dla każdego biorcy, niezależnie od jego grupy krwi.

Pamiętajcie!

Oddanie krwi nic nie kosztuje, a może uratować zdrowie lub życie drugiego człowieka. Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat, który waży co najmniej 50 kilogramów i jest zdrowy.

Ten wartościowy dar, bardzo często ratuje ludzkie życie.