Zostań jednym z nas! - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zostań jednym z nas!

Data publikacji 23.03.2018

Międzyrzeccy policjanci podczas Targów Edukacji i Pracy promowali zawód policjanta. Uczniowie mogli się zapoznać z bogatą ofertą edukacyjną oraz dowiedzieć, jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji do Policji.

Policjanci uczestniczyli w Targach Edukacji i Pracy. Organizatorem targów byli m.in. Młodzieżowe Centrum Kariery w Międzyrzeczu i Starostwo Powiatowe i Ochotnicze Hufce Pracy. Celem przedsięwzięcia było przedstawienie młodzieży ofert pracy oraz możliwości edukacyjnych po ukończeniu gimnazjów i szkół średnich. Na targach było wielu wystawców oprócz szkół średnich z naszego regionu, były również uczelnie wyższe. Nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych, w tym również Policji. Policjanci oraz pracownicy Policji przygotowali dla zainteresowanych służbą szczegółowe ulotki przedstawiające zasady doboru do Policji, etapy postępowania kwalifikacyjnego oraz warunki pracy i szeroką ofertę możliwości rozwoju zawodowego. Stoisko policyjne cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Młodzież zadawała bardzo dużo pytań związanych z samą służbą w Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Wielu z młodych ludzi zadeklarowało złożenie niezbędnych dokumentów zaraz po egzaminie maturalnym i otrzymaniu świadectwa.

Kolejne targi edukacji i pracy zaplanowane są na 12 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Skwierzynie. Tam również nie zabraknie stoiska policyjnego. Mundurowi odpowiadać będą na pytania związane z doborem do Policji oraz mówić o ofercie ciekawej i satysfakcjonującej pracy.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!!