Targi Edukacji i Pracy z udziałem policjantów - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Targi Edukacji i Pracy z udziałem policjantów

Data publikacji 13.04.2018

Na Targach Edukacji i Pracy w Skwierzynie uczniowie mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną oraz dowiedzieć, jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji do Policji. Podczas spotkania stoisko mundurowych cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Policjanci uczestniczyli w Targach Edukacji i Pracy w Skwierzynie. Organizatorem targów byli Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Skwierzynie i Zespół Szkół Technicznych im. S. Lema. Celem przedsięwzięcia było przedstawienie młodzieży ofert pracy oraz możliwości edukacyjnych po ukończeniu gimnazjów i szkół średnich. Na targach było wielu wystawców oprócz szkół średnich z naszego regionu, były również uczelnie wyższe. Nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych, w tym również Policji.

Policjanci oraz pracownicy Policji przygotowali dla zainteresowanych służbą szczegółowe ulotki przedstawiające zasady doboru do Policji, etapy postępowania kwalifikacyjnego oraz warunki pracy i szeroką ofertę możliwości rozwoju zawodowego. Największe zainteresowanie wzbudzili jednak policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z KWP w Gorzowie Wlkp., którzy opowiadali o swojej pracy i zaprezentowali sprzęt, jaki wykorzystują podczas realizacji.

Stoisko policyjne cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Młodzież zadawała bardzo dużo pytań związanych z samą służbą w Policji. Wielu z młodych ludzi zadeklarowało złożenie niezbędnych dokumentów zaraz po egzaminie maturalnym i otrzymaniu świadectwa.