Policjanci dla dzieci - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci dla dzieci

Data publikacji 16.04.2018

Niebieski to kolor solidarności z autyzmem. Dlatego na festynie zorganizowanym z okazji Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu w Międzyrzeczu nie mogło zabraknąć policjantów w niebieskich mundurach.

Obchody Światowego Dzień Świadomości Autyzmu mają na celu m.in. podnoszenie świadomości społecznej na temat zaburzeń związanych ze spektrum autyzmu oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych dla społeczności osób dotkniętych autyzmem. Niestety wciąż wiedza na temat autyzmu oraz zaburzeń z nim związanych jest na bardzo niskim poziomie. Współczesne stereotypy na temat autyzmu biorą się z braku informacji i fałszywych wyobrażeń. Dzieci z zaburzeniami bardzo często są odtrącane, krytykowane i wyśmiewane. Dlatego też festyn zorganizowany w Międzyrzeczu miał popularyzować wiedzę na temat autyzmu zachęcać do integracji oraz uświadamiać społeczeństwo i oswajać z niepełnosprawnością, której nie widać.

Jedną z atrakcji dla wszystkich dzieci podczas festynu był pokaz sprzętu służb mundurowych, w tym Wojska, Straży Pożarnej oraz Policji. Policjanci zorganizowali różne gry i zabawy dla najmłodszych a policyjna maskotka Tygrysek Lupo zachęcał dzieci do aktywnego spędzania czasu oraz zabawy.