Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragedii i powstrzymali mężczyznę przed skokiem z mostu

Data publikacji 04.05.2018

W środę (2 maja) dzielnicowi z Komisariatu Policji w Skwierzynie asp. Hubert Sroka i sierż. Tomasz Kawczyński uratowali życie 34-letniemu mężczyźnie, który chciał skoczyć z mostu do rzeki i popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii, a mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

W środową noc (2 maja) przed godziną 2, asp. Hubert Sroka i sierż. Tomasz Kawczyński podczas patrolowania ulic Skwierzyny zauważyli mężczyznę, który siedział na moście nad Wartą i wyglądał jak by przygotowywał się do skoku. Dzielnicowi nie tracąc czasu, błyskawicznie ruszyli w jego kierunku. Gdy mężczyzna zauważył mundurowych zaczął zachowywać się nerwowo. Asp. Hubert Sroka próbował nawiązać z nim kontakt, a w tym czasie sierż. Tomasz Kawczyński zbliżał się stopniowo i chwycił zdesperowanego mężczyznę za przedramię. 34-latek próbował jeszcze się uwolnić i krzyczał, że nie chce już żyć. Zdecydowane działanie policjantów pozwoliło jednak na zdjęcie mężczyzny z mostu i zapobiegło tragedii. Został on następnie przekazany służbom medycznym i przewieziony do szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Skwierzynie wykazali się ogromną wiedzą i profesjonalizmem w tej groźnej sytuacji. Ich szybka i zdecydowana reakcja pozwoliła uratować ludzkie życie, co jest najważniejszym zadaniem każdego stróża prawa.