Wiedza uczniów z zakresu ruchu drogowego zadziwia. - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wiedza uczniów z zakresu ruchu drogowego zadziwia.

Data publikacji 08.05.2018

W poniedziałek (07.05) w Międzyrzeczu odbyły się powiatowe kwalifikacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych zmagali się z konkurencjami gdzie musieli wykazać się ogromną wiedzą z zakresy ruchu drogowego. Poradzili sobie doskonale.

W turnieju wzięło udział 6 szkół podstawowych oraz 3 gimnazja powiatu międzyrzeckiego. Turniej składał się z czterech konkurencji: najpierw uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy, który zawierał pytania dotyczące znajomości znaków i przepisów ruchu drogowego, następnie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami przy udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, a po tym nadszedł czas na tor przeszkód i prawidłowe poruszanie się rowerem po miasteczku ruchu drogowego. Uczniowie poradzili sobie świetnie, ich wiedza i umiejętności zadziwiały.

Po wszystkich konkurencjach, zliczono punkty i wyłoniono zwycięzców. Przodowali uczniowie szkół trzcielskich. Zarówno do finału szkół gimnazjalnych jak i do półfinału szkół podstawowych weszli uczniowie właśnie z Trzciela.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom a laureatom życzymy powodzenia w dalszych etapach.