Turniej wiedzy o bezpieczeństwie w Międzyrzeczu - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej wiedzy o bezpieczeństwie w Międzyrzeczu

Data publikacji 28.05.2018

Reprezentanci szkół podstawowych uczestniczyli w powiatowym turnieju wiedzy o bezpieczeństwie pt. „Bezpieczne Wakacje z Lupo”. Uczniowie klas V i VI wykazali się bardzo dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

W piątek 25 maja 2018 roku uczniowie ze szkół podstawowych powiatu międzyrzeckiego uczestniczyli w turnieju pn. „Bezpieczne Wakacje z Lupo” przygotowanym przez międzyrzeckich policjantów. W ramach turnieju przygotowane były trzy konkurencje: miasteczko ruchu drogowego, które uczestnicy pokonywali na rowerze, test wiedzy oraz pierwsza pomoc przedmedyczna.

Była doskonała zabawa. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami. Okazuje się, że młodzież doskonale zna przepisy ruchu drogowego, zasady bezpiecznych zachowań oraz zasady udzielania pierwszej pomocy.

Nagrody do turnieju zostały ufundowane przez następujące gminy: Trzciel, Przytoczna, Międzyrzecz oraz Pszczew. Natomiast miasteczko ruchu drogowego udostępniła Pani dyrektor Szkoły podstawowej nr 2 w Międzyrzeczu, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Nagrody wszystkim uczestnikom wręczył Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu mł. insp. Paweł Rynkiewicz.

 W turnieju zwyciężył Kamil Wyka ze Szkoły Podstawowej w Bledzewie. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Strzelczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu, natomiast trzecie miejsce zajęła Aleksandra Stutko ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu. Poziom uczniów był bardzo wyrównany i punktacja w poszczególnych konkurencjach różniła się tylko nieznacznie. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział w turnieju oraz gratulujemy.