Dzieci odwiedziły policjantów - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci odwiedziły policjantów

Data publikacji 30.05.2018

Majowy, wyjątkowo ciepły w tym roku miesiąc, to czas wielu wycieczek przygotowywanych przez wychowawców i nauczycieli. W tym okresie większość ocen jest już wystawiona, więc zajęcia mają trochę innych charakter niż zwykle. To również okres, kiedy częściej, niż zwykle dzieci odwiedzają międzyrzeckich stróżów prawa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu gościli uczniów drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu. Najmłodsi z zachwytem oglądali budynek, oraz nowoczesne wyposażenie pomieszczeń. Policjanci opowiadali dzieciom o swojej pracy. Dyżurny zaprezentował swoje stanowisko pracy, omawiał, do czego służą poszczególne urządzenia oraz mówił, jak ważne są jego zadania. Kolejne miejscem było pomieszczenie dla osób zatrzymanych, gdzie każde z dzieci chętnie oglądało cele. Policjanci przygotowali również pokaz sprzętu policyjnego.

Była to doskonała okazja, aby przekazać dzieciom informacje o tym, jak bezpiecznie spędzić zbliżające się wakacje oraz na co uważać i jak unikać zagrożeń.

Dzieci przekazały policjantom przygotowane przez siebie rysunki przedstawiające pracę mundurowych. Bardzo dziękujemy!