Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

XXVII Międzyrzecka Dziesiątka i I Bieg Weterana z udziałem policjanta

Data publikacji 05.06.2018

Policjant z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu uczestniczył w XXVII Międzyrzeckiej Dziesiątce, która po raz pierwszy rozegrana została także, jako Bieg Weterana.

Bieg odbył się w sobotę, 2 czerwca 2018 roku. Bieg miał dwa starty. Pierwszy, honorowy sprzed bramy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej oraz ostry spod hali sportowej.  Przed startem zostały złożone kwiaty przez wicewojewodę Roberta Palucha, burmistrza Międzyrzecza Remigiusza Lorenza i zastępca dowódcy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej płk Wojciecha Ziółkowskiego, przed pomnikiem upamiętniającym czterech żołnierzy, którzy zginęli podczas misji w Afganistanie

Po raz pierwszy Międzyrzecka Dziesiątka rozegrana została, jako Bieg Weterana. Z dystansem 10 km zmierzył się również policjant z Wydziału kryminalnego międzyrzeckiej jednostki Policji. Warunki podczas biegu były bardzo trudne, ponieważ z nieba lał się żar a wilgotność powietrza była bardzo duża, co znacznie utrudniało oddychanie.

Jedną z nagród w klasyfikacji mundurowej ufundował Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu mł. insp. Paweł Rynkiewicz. W jego imieniu w uroczystości otwarcia biegu oraz wręczenia nagród wystąpił naczelnik wydziału Kryminalnego nadkom. Marek Kozanecki.