Przygotowani do sezonu letniego - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przygotowani do sezonu letniego

Data publikacji 13.06.2018

Nad Jeziorem Głębokie odbyło się robocze spotkanie przedstawicieli służb i instytucji odpowiedzialnych za zabezpieczenie sezonu letniego na terenie Ośrodka Wypoczynkowego. To ważne, aby zadania i sposób działania były przygotowane jeszcze przed napływem ogromnej liczby turystów.

We wtorek 12 czerwca br. nad jeziorem Głębokie odbyło się robocze spotkanie dotyczące zabezpieczenia sezonu letniego na terenie ośrodka wypoczynkowego, który jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc do wypoczynku na terenie powiatu międzyrzeckiego. W spotkaniu uczestniczyli Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu nadkom. Sławomir Gorący, Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Międzyrzeczu asp. szt. Krzysztof Jerzynek, podkom. Piotr Szczepanik Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Międzyrzeczu oraz kierownik ds. obiektów sportowych i wypoczynkowych Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku Pan Marek Sancewicz.

Podczas spotkania omówiono planowane działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa wczasowiczów podczas zbliżającego się sezonu letniego na terenie ośrodka i drogach dojazdowych. Omówiono szczegóły związane z dojazdem pojazdów służb ratowniczych do kąpieliska i sposób postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Choć sezon jeszcze się nie rozpoczął, to piękna, słoneczna pogoda i wysokie temperatury sprawiły, że wiele osób korzystało już z kąpieli i wygrzewało się na słonecznych plażach. Policjanci znacznie szybciej, niż w latach ubiegłych rozpoczęli służby na wodach, patrolując wody jezior policyjną łodzią.

http://www.miedzyrzecz.lubuska.policja.gov.pl/go4/serwis-informacyjny/aktualnosci/25565,Niezbedna-do-zycia-ale-bywa-zabojcza-Ostroznie-nad-woda.html