Policjanci z Międzyrzecza obchodzili Święto Policji - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Międzyrzecza obchodzili Święto Policji

Data publikacji 24.07.2018

19 lipca był szczególnym dniem dla międzyrzeckich policjantów oraz pracowników Policji. W Rokitnie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji, podczas którego policjanci odebrali akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia.

Tegoroczne powiatowe obchody Święta Policji w Międzyrzeczu odbyły się w czwartek (19 lipca) w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Pierwszym punktem programu uroczystości była msza święta w bazylice, natomiast kolejnym uroczysta zbiórka na terenie sanktuarium, w której brał udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Jerzy Głąbowski, władze samorządowe powiatu międzyrzeckiego, przedstawiciele służb, kadra kierownicza oraz policjanci i pracownicy Policji KPP w Międzyrzeczu. Dowódcą uroczystości był nadkom. Sławomir Gorący – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu. W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe: Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu oraz Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu. Pluton żołnierzy z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, zaprezentował również historyczne przedwojenne mundury policyjne.

W swoim wystąpieniu insp. Jerzy Głąbowski podziękował wszystkim policjantom i pracownikom międzyrzeckiej jednostki za ich dotychczasową służbę i pracę. Pogratulował policjantom wysokiego poziomu zaufania społecznego i bardzo wysoko ocenił ich pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu międzyrzeckiego oraz życzył dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

Natomiast Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu, mł. insp. Paweł Rynkiewicz w swoim wystąpieniu powiedział, że jest dumny ze swoich policjantów i zaznaczył, że pracuje ze wspaniałymi ludźmi, na których zawsze może liczyć. Podziękował przedstawicielom samorządów i służb za ogromną współpracę w zapewnieniu bezpieczeństwa w powiecie. Tego dnia awanse odebrało aż 43 policjantów i policjantek.

Rokitno to bardzo ważne i wyjątkowe miejsce dla wszystkich Lubuszan - podkreślił to w swoim wystąpieniu Wójt Przytocznej Bartłomiej Kucharyk. Dodał, że międzyrzecka policja cieszy się ogromnym szacunkiem i zaufaniem wśród mieszkańców gminy Przytoczna, a otwarcie Posterunku Policji w Przytocznej w marcu 2017 roku przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy oraz ułatwiło kontakt mieszkańców z dzielnicowymi.

 

Ładowanie odtwarzacza...