„Święto Warty” z policjantami - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Święto Warty” z policjantami

Data publikacji 30.07.2018

Policjanci z Międzyrzecza promowali bezpieczne zachowania w czasie wakacji wśród dzieci uczestniczących w festynie w Świniarach. W II już turnieju Służb Mundurowych zorganizowanym w ramach „Święta Warty” policjanci zajęli drugie miejsce.

„Święto Warty” to cykliczne wydarzenie, organizowane od 2012 roku w gminie Skwierzyna, które gromadzi mnóstwo osób, zarówno dzieci, jak i dorosłych oraz młodzież. Policjanci przyłączają się do święta, wystawiając stoisko promocyjno-informacyjne. Organizują gry i zabawy dla najmłodszych oraz uczą zasad bezpiecznych zachowań podczas wypoczynku letniego, oraz informują o konsekwencjach karnych oraz szkodliwości zażywania środków odurzających i dopalaczy. Weilu młodych ludzi interesuje się pracą w Policji, zadaje mnóstwo pytań związanych z doborem do Policji i etapem rekrutacyjnym.

Podczas „Święta Warty” rozgrywany był po raz drugi Turniej Służb Mundurowych Powiatu Międzyrzeckiego o puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Jarosława Szałaty. Mundurowi zmagali się z różnymi konkurencjami, m.in. : przejście po skrzynkach, tratwa, rzut zanętą, łapanie ryb oraz ergometr wioślarski. W zmaganiach oprócz policjantów, udział wzięli strażacy, leśnicy, żołnierze oraz reprezentacja armii USA. Policjanci z Międzyrzecza oraz Skwierzyny dzielnie walczyli i w końcowej klasyfikacji zdobyli II miejsce, niewiele lepsi byli strażacy, którzy zwyciężyli zaledwie kilkoma punktami.

Serdecznie gratulujemy !!!!!