Połowa wakacji już za nami - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Połowa wakacji już za nami

Data publikacji 02.08.2018

Minęła już pierwsza połowa wakacji. Policjanci z Międzyrzecza nie przestają kontrolować terenów wodnych oraz kąpielisk, na których nie brakuje wypoczywających turystów.

Powiat międzyrzecki jest pięknie położony wśród lasów oraz licznych jezior, dlatego też chętnie odwiedzany jest przez turystów z całej Polski. Policjanci od pierwszych dni czerwca rozpoczęli już działania związane z zabezpieczeniem sezonu letniego. Pogoda bardzo sprzyja wypoczynkowi nad wodami i dlatego właśnie w rejony jezior oraz dróg dojazdowych do nich, skierowana jest znaczna ilość patroli policyjnych.

Na półmetku wakacji policjanci z Międzyrzecza nie odnotowali żadnych poważnych zdarzeń na terenach ośrodków wypoczynkowych oraz na jeziorach. Podczas pierwszego miesiąca wakacji policjanci pełnili 30 służb na wodach jezior powiatu międzyrzeckiego, w tym również na jeziorze Lubikowskim, gdzie plaża jest niemal całkowicie wypełniona wypoczywającymi turystami. Policjanci skontrolowali miejsca objęte zakazem kąpieli oraz wędkarzy. Dodatkowo sprawdzane są tzw. dzikie kąpieliska, w których turyści szukają spokoju i wytchnienia. Ważnym zadaniem policjantów jest również stały nadzór i kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży, w tym również obozów harcerskich, które przeprowadzane są wspólnie z pracownikami sanepidu oraz strażakami.

Oprócz służb na wodach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą kontrole na drogach dojazdowych do ośrodków oraz jezior a także trasach przejazdów nad morze czy w góry. Ruch na drogach jest bardzo duży, dlatego też policjanci kierowani są właśnie w te rejony.

Policyjne działania trwać będą do ostatnich dni wakacji. Policjanci będą kontynuować działania zarówno na drogach, jak i ośrodkach wypoczynkowych i wodach.