Przygotuj się do podróży - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przygotuj się do podróży

Data publikacji 31.08.2018

Już niedługo wakacje dobiegną końca, rozpoczną się powroty z miejsc wypoczynku. Kierowcy bardzo często będą pokonywać po kilkaset kilometrów, więc muszą odpowiednio przygotować się do podróży.

Okres wakacyjny to czas wzmożonych działań policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci kierowani są na główne szlaki komunikacyjne, którymi przemieszczają się osoby wyjeżdżające lub powracające z wypoczynku.

Policjanci podczas rutynowych kontroli sprawdzają wymagane dokumenty, stan techniczny pojazdów oraz odpowiednie wyposażenie pojazdów. Rutynowe kontrole przeprowadzone podczas tegorocznych wakacji pokazały, że nie wszyscy kierowcy pamiętają o swoich obowiązkach oraz dbają o bezpieczeństwo swoje oraz przewożonych pasażerów.  Policjanci niemal każdego dnia zatrzymują dowody rejestracyjne pojazdów za brak wymaganych badań technicznych lub za usterki w aucie. Jak się okazuje, wielu kierowców nie zadaje sobie trudu, aby przed wyjazdem, często w długą wielogodzinną drogę, sprawdzić stan swojego samochodu.

Do wielu zdarzeń drogowych, głównie na trasach szybkiego ruchu lub autostradach, dochodzi z powodu przemęczenia kierowcy lub pośpiechu. Dlatego bardzo ważne jest to, abyśmy byli wypoczęci przed podróżą, a kiedy trwa ona kilka godzin, należy pamiętać o postojach i odpoczynku.

Przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny samochodu. Wizyta w stacji diagnostycznej nie zajmie dużo czasu. Jest to konieczne a dodatkowo naprawienie ewentualnych drobnych usterek pozwoli bezpiecznie dojechać do wyznaczonego miejsca. Konieczne jest również sprawdzenie ważność ubezpieczenia OC oraz wymaganego wyposażenia. Warto również zaplanować sobie trasę przed wyjazdem i zadbać o zagospodarowanie odpowiedniej ilości czasu, aby uniknąć później nerwów i konieczności szybszej jazdy.