Policjanci sprawdzają czy dzieci jeżdżą bezpiecznie - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci sprawdzają czy dzieci jeżdżą bezpiecznie

Data publikacji 05.09.2018

Policjanci z Międzyrzecza sprawdzają, czy dzieci dojeżdżające do szkół są bezpieczne. W ramach działań GIMBUS kontrolują stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców oraz wymagane dokumenty.

Rozpoczął się już rok szkolny, dzieci ruszyły do szkół i podobnie jak w latach ubiegłych trwa akcja „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Policjanci z Międzyrzecza przygotowywali się do niej już od kilku tygodni, kiedy to jeszcze w okresie wakacyjnym sprawdzali oznakowanie w rejonach szkół.

Teraz w pierwszych dniach nowego roku szkolnego skupiają się na kontrolach kierowców dowożących dzieci do placówek edukacyjnych, w tym również kierowców autobusów. Policjanci dokładnie „prześwietlają” pojazdy, którymi dzieci dojeżdżają do szkół. Pod lupę stróżów prawa trafiają autokary oraz busy. Kontrolowany jest stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących oraz wymagane dokumenty.

Po kilku kontrolach okazało się, że pojazdy przewożące dzieci są w dobrym stanie technicznym, funkcjonariusze nie mają żadnych zastrzeżeń- dzieci jeżdżą bezpiecznie.

Akcja sprawdzania autokarów dowożących dzieci do szkół będzie trwała przez kilka najbliższych dni, skontrolowane zostaną pojazdy na terenie całego powiatu międzyrzeckiego.