Podpisali porozumienie o współpracy - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podpisali porozumienie o współpracy

Data publikacji 24.09.2018

Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu mł. insp. Paweł Rynkiewicz oraz dyrektorzy szkół podpisali porozumienie w sprawie współpracy na rzecz edukacji i bezpieczeństwa publicznego w klasach o profilu policyjnym.

Od wielu lat szkoły średnie poszerzyły swoje oferty edukacyjne o dodatkowe zajęcia dla tzw. klas mundurowych- profil policyjny. Uczniowie w trakcie nauki poznają strukturę i rodzaje służb policyjnych, podstawowe przepisy prawne dotyczące: policji, prawa karnego, prawa wykroczeń oraz ruchu drogowego.  W ramach zajęć są realizowane wycieczki do jednostek policyjnych, uczniowie poznają też zasady musztry i są przyzwyczajeni do noszenia munduru. Zajęcia z wychowania fizycznego w dużej części bazują na ćwiczeniach z toru przeszkód dla kandydatów do policji. 

Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu mł. insp. Paweł Rynkiewicz oraz dyrektorzy szkół: Zespołu Szkół Technicznych w Skwierzynie Pan Grzegorz Mrowicki oraz Wicedyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i ustawicznego w Międzyrzeczu Pani Marta Chachaj, podpisali porozumienia o współpracy na rok szkolny 2018/19. W ramach współpracy policjanci przeprowadzać będą w tych szkołach pogadanki oraz szkolenia, na których omawiać będą tajniki pracy policjantów. Policjanci będą uczestniczyć również w szkoleniach na obozach dla uczniów, gdzie przygotowują różnego rodzaju scenki, podczas których młodzież może przećwiczyć legitymowanie, zatrzymanie oraz podstawowe zasady przeprowadzania interwencji przez policjantów.