Na festynach o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na festynach o bezpieczeństwie

Data publikacji 24.09.2018

Policjanci biorą udział w festynach, mówią o bezpieczeństwie, prowadzą gry i konkursy dla najmłodszych. Wszystko po to, aby naszym pociechom nic nie zagrażało.

Choć wakacje już się skończyły, to jeszcze wiele gmin i sołectw organizuje różnego rodzaju festyny i pikniki, na które zaprasza mieszkańców. Na tego typu imprezach nie może zabraknąć atrakcji dla najmłodszych, którzy chętnie uczestniczą w przygotowanych dla nich grach i zabawach.

Policjanci starają się uczestniczyć w tych przedsięwzięciach po to, aby edukować dzieci, aby podczas gier i zabaw mówić im o zasadach bezpiecznych zachowań.  Festyny w Kuźniku oraz Pszczewie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Najmłodsi oraz ich opiekunowie migli sprawdzić, jak działają pasy bezpieczeństwa oraz co się dzieje z maluszkiem, kiedy pasy w foteliku nie są zapięte. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego międzyrzeckiej jednostki Policji zaprezentowali również, w jaki sposób prawidłowo zapiąć pasy oraz omówili szczegółowo przepisy związane z przewożeniem dzieci w fotelikach. W Pszczewie wykorzystano specjalny symulator i przy niewielkiej prędkości można było wypróbować działanie pasów bezpieczeństwa. Policjanci przekazywali również dzieciom odblaski i mówili jak wielkie mają znaczenie w pochmurne, deszczowe i szare dni.

Festyn to również doskonała okazja do promocji zawodu policjanta. Mundurowi bardzo chętnie mówią o swojej pracy oraz przekazują zainteresowanym, jak wyglądają zasady doboru do Policji.