Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany mężczyzna spał w lesie. Zauważył go policjant na treningu

Data publikacji 25.09.2018

Jest policjantem od 12 lat, wykazuje się bardzo dużą wiedzą, zaangażowaniem i jak się okazuje doskonałą intuicją. Dzięki podejrzliwości technika kryminalistyki z Międzyrzecza – st. asp. Marcina Stańczuk, poszukiwany mężczyzna trafił już do aresztu.

St. asp. Marcin Stańczuk jest policjantem z 12-letnim stażem. Posiada bogate doświadczenie zawodowe, które zdobywał na wielu stanowiskach wykonawczych w pionie kryminalnym. Początkowo pełnił służbę w Komisariacie Policji w Skwierzynie, następnie został przeniesiony na stanowisko technika kryminalistyki w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, gdzie nadal pełni służbę.

Jak przystało na wzorowego policjanta, Marcin w każdej wolnej chwili dba o swoją kondycję i sprawność fizyczną, uprawia różnego rodzaju sporty i trenuje. Tak też było w sobotę (22 września). Policjant biegał w rejonie skwierzyńskich lasów, gdy zauważył na drodze zaparkowany pojazd na numerach rejestracyjnych z innego województwa, a w nim śpiącego mężczyznę. Początkowo pobiegł dalej, jednak intuicja podpowiadała mu, że coś jest nie tak, że należy sprawdzić, kim jest mężczyzna i co tutaj robi. Dlatego też powiadomił dyżurnego Policji i wskazał dokładną lokalizację pojazdu. Patrol Policji, który przyjechał na miejsce sprawdził dane mężczyzny w policyjnych bazach danych. Okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został przewieziony do Aresztu Śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

St. asp. Marcin Stańczuk jest osobą, która nieprzerwanie uczestniczy w procesie szkolenia kandydatów na nowych funkcjonariuszy. Od kilku lat pełni funkcje nauczyciela w Zespole Szkół Technicznych w Skwierzynie, gdzie prowadzi zajęcia z uczniami klas o profilu policyjnym. Podczas zajęć przekazuje uczniom swoją wiedzę i „zaraża” ich swoją pasją do niebieskiego munduru.

http://www.miedzyrzecz.lubuska.policja.gov.pl/go4/serwis-informacyjny/aktualnosci/22807,Wyjatkowa-policyjna-lekcja.html

W grudniu 2015 roku reprezentacja przygotowywana przez st. asp. Marcina Stańczuka do I Wojewódzkiego Turnieju Klas o Profilu Policyjnym, zdobyła puchar dla najlepszej drużyny.

http://www.miedzyrzecz.lubuska.policja.gov.pl/go4/serwis-informacyjny/aktualnosci/14550,Zmagania-klas-policyjnych.html