Walcząc z narkobiznesem zapobiegają śmierci - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Walcząc z narkobiznesem zapobiegają śmierci

Data publikacji 02.10.2018

43-letni mieszkaniec gminy Międzyrzecz usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli marihuanę, kokainę oraz ponad pół kilograma amfetaminy. To kolejny efekt skutecznej pracy policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

Każdy kontakt ze środkami odurzającymi jest niebezpieczny i każdy może prowadzić do uzależnienia. To jednak nie jedyny efekt uboczny ich zażywania. Przy długotrwałym nadużywaniu działają jak trucizna, która powoli niszczy cały organizm. Wpływają one nie tylko na funkcjonowanie poszczególnych narządów, lecz także mogą zmieniać psychikę człowieka. Dlatego też policjanci z Międzyrzecza czynią ogromne starania, aby wszelkie środki odurzające wyeliminować z rynku. Weryfikują każde, nawet najmniejsze zgłoszenie oraz prowadzą szereg czynności pozaprocesowych, które mają na celu pozyskanie jak największej wiedzy w tym zakresie. Tak też było we wtorek (25 września) na jednej z dróg powiatu międzyrzeckiego. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód. Z ustaleń policjantów wynikało, że kierowca BMW może posiadać większą ilość środków odurzających. Podczas wstępnego sprawdzenia mężczyzny oraz pojazdu, policjanci nie ujawnili środków odurzających, ale już podczas przeszukania mieszkania 43-latka, okazało się, że w domu przechowywał znaczną ilość środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli różnego typu pojemniki, w których znajdowała się marihuana, kokaina oraz ponad pół kilograma amfetaminy o łącznej czarnorynkowej wartości ok. 40 tys. złotych. 43-latek usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co ustawa przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Tylko do końca września 2018 roku policjanci z Międzyrzecza zabezpieczyli już niemal 8 kilogramów różnego rodzaju środków odurzających. To kolejna duża realizacja międzyrzeckich stróżów prawa. W styczniu dzięki kilkumiesięcznej żmudnej pracy operacyjnej, która polegała na zbieraniu informacji, analizach, wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu oraz współpracy służb, na polski rynek nie trafiła ogromna ilość środków odurzających. Dwóch mężczyzn zatrzymanych na przejściu granicznym w Świecku usłyszało zarzut przywozu znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara do piętnastu lat pozbawienia wolności. Jeden z nich usłyszał również zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

http://www.miedzyrzecz.lubuska.policja.gov.pl/go4/serwis-informacyjny/aktualnosci/23900,Przemyt-narkotykow-udaremniony-przez-Lubuska-Policje.html