Klasy mundurowe na strzelnicy - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Klasy mundurowe na strzelnicy

Data publikacji 09.10.2018

Młodzi ludzie zafascynowani pracą w Policji mieli możliwość szkolić się pod okiem instruktora strzelectwa. Uczniowie z klas o profilu policyjnym razem ze swoim wykładowcą podinsp. Markiem Kozaneckim, spędzili kilka godzin na strzelnicy i próbowali swoich sił w strzelaniu.

Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu mł. insp. Paweł Rynkiewicz oraz dyrektorzy szkół we wrześniu podpisali porozumienie w sprawie współpracy na rzecz edukacji i bezpieczeństwa publicznego w klasach o profilu policyjnym na rok szkolny 2018/2019.

Od wielu lat szkoły średnie poszerzyły swoje oferty edukacyjne o dodatkowe zajęcia dla tzw. klas mundurowych- profil policyjny. Uczniowie w trakcie nauki poznają strukturę i rodzaje służb policyjnych, podstawowe przepisy prawne dotyczące: policji, prawa karnego, prawa wykroczeń oraz ruchu drogowego.  W ramach zajęć są realizowane wycieczki do jednostek policyjnych, uczniowie poznają też zasady musztry i są przyzwyczajani do noszenia munduru. Zajęcia z wychowania fizycznego w dużej części bazują na ćwiczeniach z toru przeszkód dla kandydatów do policji. 

W ramach współpracy policjanci przeprowadzają w tych szkołach pogadanki oraz szkolenia, na których omawiają tajniki pracy policjantów. Policjanci uczestniczą również w szkoleniach na obozach dla uczniów, gdzie przygotowują różnego rodzaju scenki, podczas których młodzież może przećwiczyć legitymowanie, zatrzymanie oraz podstawowe zasady przeprowadzania interwencji przez policjantów.

Tym razem uczniowie z Technikum nr 1 (były Ekonomik) w Międzyrzeczu mieli okazję spróbować swoich sił w strzelaniu. Na strzelnicy otwartej, pod okiem instruktora strzelectwa- emerytowanego policjanta Andrzeja Chylińskiego, każdy z nich zapoznał się z zasadami użycia broni oraz zapoznał się, z jakich elementów ona się składa. Największą atrakcją były jednak próby strzelania z karabinków KBKS CM2 oraz karabinków AK 47. Uczniowie osiągali bardzo dobre wyniki, niektórzy z nich celnie trafiali w środek tarczy. Adrenalina u wszystkich uczniów była znacznie podniesiona, wszyscy zgodnie powiedzieli, że ogromnie im się podobają takie lekcje i nie mogą doczekać się kolejnych.