Kolejna nietypowa lekcja - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna nietypowa lekcja

Data publikacji 24.10.2018

Tym razem uczniowie klas mundurowych z międzyrzeckiej szkoły spędzili czas na doskonałej zabawie. Razem ze swoim wykładowcą próbowali swoich sił podczas gry w Paintball.

To już kolejny raz, kiedy podinsp. Marek Kozanecki zorganizował nietypową lekcję i doskonałą zabawę dla swoich uczniów. Tym razem uczniowie z Technikum nr 1 w Międzyrzeczu rywalizowali między sobą w popularnej grze w Paintball, która polega na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, czyli urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej. Za pomocą sprężonego powietrza markery wyrzucają kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej. Trafienie przeciwnika i rozbicie na nim kuli, pozostawia kolorowy ślad na ubraniu zawodnika i eliminacje zawodnika z gry. Uczniom bardzo podobała się zabawa i razem z wykładowcą planują kolejne zajęcia i nietypowe i ciekawe lekcje.

Od kilku lat szkoły średnie poszerzyły swoje oferty edukacyjne o dodatkowe zajęcia dla tzw. klas mundurowych- profil policyjny. Uczniowie w trakcie nauki poznają strukturę i rodzaje służb policyjnych, podstawowe przepisy prawne dotyczące: policji, prawa karnego, prawa wykroczeń oraz ruchu drogowego.  W ramach zajęć są realizowane wycieczki do jednostek policyjnych, uczniowie poznają też zasady musztry i są przyzwyczajani do noszenia munduru. Zajęcia z wychowania fizycznego w dużej części bazują na ćwiczeniach z toru przeszkód dla kandydatów do policji. 

W ramach współpracy policjanci przeprowadzają w tych szkołach pogadanki oraz szkolenia, na których omawiają tajniki pracy policjantów. Policjanci uczestniczą również w szkoleniach na obozach dla uczniów, gdzie przygotowują różnego rodzaju scenki, podczas których młodzież może przećwiczyć legitymowanie, zatrzymanie oraz podstawowe zasady przeprowadzania interwencji przez policjantów.