Policjanci i ich drużynowy wysiłek dla 1,5-rocznego Arturka - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i ich drużynowy wysiłek dla 1,5-rocznego Arturka

Data publikacji 06.11.2018

Policjanci z Międzyrzecza przyłączyli się do akcji charytatywnej. Ponad 100 km przepłyniętych przez 10 drużyn dla 1,5 rocznego Arturka Wierzbickiego w ramach akcji „Pomoc mierzona kilometrami”.

Policjanci z Międzyrzecza wzięli udział w maratonie sztafet, który jest niezwykłą imprezą sportową, łączącą rywalizację nawet 5 osobowych drużyn z pomocą drugiemu człowiekowi. Potrzebującym pomocy jest 1,5 roczny Arturek Wierzbicki z Międzyrzecza, u którego zdiagnozowano Zespół Westa będący bardzo ciężkim rodzajem padaczki. Chłopiec nie chodzi i nie siedzi, a poprawienie komfortu jego życia zależy od kosztownego leczenia komórkami macierzystymi oraz długotrwałej rehabilitacji.

W maratonie pływackim wzięło udział 10 drużyn, w tym jedna policyjna, na której czele stał mł. insp. Paweł Rynkiewicz - Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu. Nie było łatwo, ponieważ maraton pływacki trwał nieprzerwanie trzy godziny. Każdej drużynie mierzono przebyty dystans w kilometrach, za które międzyrzeckie firmy będą wpłacały pieniądze na leczenie chłopca.

W tym szczególnym przedsięwzięciu udział wzięło niemal 50 zawodników, którzy przepłynęli łącznie ponad 100 km, co jest rekordem w dotychczasowych edycjach tej imprezy.

Zawody potwierdziły, że sytuacja chłopca nie jest obojętna mieszkańcom Międzyrzecza oraz służbom mundurowym!

Ładowanie odtwarzacza...