Uczniowie klas policyjnych- trudne decyzje przed nimi - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uczniowie klas policyjnych- trudne decyzje przed nimi

Data publikacji 22.11.2018

Policjanci z Międzyrzecza zapoznają uczniów ze swoją pracą. Podczas dnia otwartego klasy o profilu policyjnym mogły zobaczyć, czym policjanci się zajmują na co dzień, odwiedziły również laboratorium kryminalistyczne w Gorzowie Wlkp.

Wielu uczniów szkół średnich nie wie jeszcze, czym chce zajmować się w przyszłości. Okazuje się, że tylko nieliczni mają już określone szczegółowe cele zawodowe i dążą do ich realizacji. Po rozmowach z uczniami klas o profilu policyjnych, wynika, że choć obrali oni taki kierunek, to nie mają jeszcze pewności, czy w przyszłości chcą założyć niebieski, policyjny mundur.

Dlatego też policjanci z Międzyrzecza zorganizowali „Dzień otwarty” dla uczniów Technikum nr 1 z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu. Podinsp. Marek Kozanecki, który prowadzi zajęcia w tej szkole, przedstawił szczegółowo strukturę jednostki i omówił zadania poszczególnych wydziałów. Omówił również zasady doboru do Policji i etapy postępowania rekrutacyjnego. Młodzi ludzie zadawali dużo pytań i byli bardzo zainteresowani zarówno pracą technika kryminalistyki oraz policjantów z innych pionów.

Podinsp. Marek Kozanecki zorganizował również dla swoich uczniów wizytę w laboratorium kryminalistycznym w Gorzowie Wlkp. To właśnie tu trafia wiele wniosków o przeprowadzenie ekspertyz niezbędnych w prowadzonych postępowaniach przygotowawczych. W wielu przypadkach wyniki, oceny czy wnioski płynące właśnie z tej komórki badawczej stanowią podstawę dowodową w realizowanych sprawach. Pracownie daktyloskopii, traseologii, badań dokumentów, chemii, technik audiowizualnych i komputerowych, badań poligraficznych oraz odtwarzania wyglądu osób i przedmiotów, mechanoskopii czy badania wypadków drogowych. Pracujący tam biegli omawiali tajniki swojej pracy oraz prezentowali nowoczesny sprzęt, w jaki wyposażone jest laboratorium.

Młodzieży bardzo się podobało. Z niecierpliwością czekają na 7 grudnia, kiedy to pojadą do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. i spotkają się z policjantami z nadrzędnej jednostki.