Październik miesiącem seniorów - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Październik miesiącem seniorów

Data publikacji 23.10.2019

Dzielnicowi oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rozmawiali z seniorami o zagrożeniach i niebezpieczeństwach, na jakie narażone mogą być osoby starsze.

Od wielu lat policjanci włączają się w działania związane z edukacją osób starszych. Październik to miesiąc seniorów, dlatego też, policjanci z Komisariatu Policji w Skwierzynie oraz Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, wykorzystując taką okazję, zorganizowali spotkanie z seniorami, które odbyło się w poniedziałek 21 października w Skwierzyńskim Ośrodku Kultury i rozmawiali z nimi o zagrożeniach.

Poruszali m.in. problematykę ochrony danych osobowych, informowali seniorów o zagrożeniach płynących z oszustw na tzw. „wnuczka”, „krewnego”, „policjanta” itp. Policjanci przekazali również informacje dot. telefonów, pod którymi seniorzy mogą szukać pomocy w przypadku, kiedy dojdzie do oszustwa. Bardzo ważnym tematem poruszanym podczas spotkania, było bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Międzyrzeczu kom. Piotr Szczepanik, podczas swojego wystąpienia, zwrócił szczególną uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym osoby poruszające się po drogach po zmierzchu są bardziej widoczne.

  • policjanci na scenie
  • policjanci na scenie
  • policjanci na scenie
  • ulotki