Działania ZNICZ 2019. UWAGA ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania ZNICZ 2019. UWAGA ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

Data publikacji 28.10.2019

Dzień Wszystkich Świętych to okres wzmożonego ruchu na drogach. Celem większości podróżnych będą cmentarze. Policjanci informują o zmianie organizacji ruchu na terenie Międzyrzecza oraz Skwierzyny.

Okres Święta Zmarłych to czas wzmożonego ruchu kołowego i pieszych w rejonach cmentarzy oraz na drogach do nich przyległych. Jak co roku prowadzona będzie policyjna akcja „ZNICZ”, której celem jest zapewnienie porządku i bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Na odcinku drogi nr 137 w obrębie Cmentarza Komunalnego w Międzyrzeczu zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Dodatkowo zostaną ustawione znaki informujące o zjazdach na wyznaczone parkingi, które powstaną na polu przy cmentarzu. Należy również pamiętać, że podobnie, jak w latach ubiegłych zostanie wprowadzony na wysokości wjazdu do cmentarza zakaz skrętu w lewo od Międzyrzecza i zakaz skrętu w prawo od Sulęcina z uwagi na kursujące autobusy, które w tym rejonie wysadzają pasażerów. Dodatkowo zostanie wprowadzony zakaz zatrzymania się w pasie drogi wojewódzkiej od Jagielnika do Kęszycy Kolonii. Zmiana organizacji ruchu obowiązywać będzie w dniach od 28 października do 3 listopada. Natomiast w dniu 1 listopada wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna przy ul. Zachodniej, aby zapewnić płynność ruchu.

W Skwierzynie zostały wyznaczone dodatkowe miejsca do parkowania pojazdów- podobnie jak w ubiegłych latach przy ul. Teatralnej w rejonie Domu Kultury oraz w obrębie cmentarzy na ul. Międzyrzeckiej.

Podczas obowiązujących zmian, ruchem regulować będą policjanci i funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowe. Natomiast w dniu 1 listopada na parkingu przy cmentarzu wJagielniku, pomagać będą żołnierze z 17 WBZ. Należy pamiętać, że kierujący ma obowiązek w pierwszej kolejności dostosowania się do poleceń i sygnałów podawanych przez funkcjonariusza.

Wszyscy odwiedzający cmentarze oraz poruszający się po drogach muszą pamiętać o podstawowych zasadach:

- należy dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drogach

- kierowcy powinni parkować swoje pojazdy tylko w miejscach do tego wyznaczonych tak, aby nie powodować utrudnień w ruchu

- piesi odwiedzający groby bliskich powinni korzystać z chodnika, w przypadku jego braku należy poruszać się lewą stroną jezdni. Bardzo ważne jest, aby pamiętać również o posiadaniu elementów odblaskowych

- parkując samochód przed cmentarzem nie należy zostawiać na widoku żadnych wartościowych przedmiotów czy dokumentów,