Podpisali porozumienie o współpracy - Aktualności - KPP Międzyrzecz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podpisali porozumienie o współpracy

Data publikacji 04.11.2019

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu nadkom. Sławomir Gorący oraz dyrektorzy szkół podpisali porozumienie w sprawie współpracy na rzecz edukacji i bezpieczeństwa publicznego w klasach o profilu policyjnym.

Od wielu lat szkoły średnie poszerzyły swoje oferty edukacyjne o dodatkowe zajęcia dla tzw. klas mundurowych- profil policyjny. Uczniowie w trakcie nauki poznają strukturę i rodzaje służb policyjnych, podstawowe przepisy prawne dotyczące: policji, prawa karnego, prawa wykroczeń oraz ruchu drogowego.  W ramach zajęć są realizowane wycieczki do jednostek policyjnych, uczniowie poznają też zasady musztry i są przyzwyczajeni do noszenia munduru. Zajęcia z wychowania fizycznego w dużej części bazują na ćwiczeniach z toru przeszkód dla kandydatów do policji. 

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu nadkom. Sławomir Gorący oraz dyrektorzy szkół: Zespołu Szkół Technicznych w Skwierzynie Pan Grzegorz Mrowicki oraz Wicedyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu Pani Marta Chachaj, podpisali porozumienia o współpracy na rok szkolny 2019/20. W ramach współpracy policjanci przeprowadzać będą w tych szkołach pogadanki oraz szkolenia, na których omawiać będą tajniki pracy policjantów. Policjanci będą uczestniczyć również w szkoleniach na obozach dla uczniów, gdzie przygotowują różnego rodzaju scenki, podczas których młodzież może przećwiczyć legitymowanie, zatrzymanie oraz podstawowe zasady przeprowadzania interwencji przez policjantów.

  • podpisanie porozumienia o współpracy
  • podpisanie porozumienia o współpracy
  • podpisanie porozumienia o współpracy